TAJEMSTVÍ ZDRAVÉHO ŽITÍ

„Tady je to mé tajemství, úplně prostinké: správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“ „Co je důležité, je očím neviditelné,“ opakoval malý princ….

TAJEMSTVÍ ZDRAVÉHO ŽITÍ

TAJEMSTVÍ ZDRAVÉHO ŽITÍ

„Tady je to mé tajemství, úplně prostinké: správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“ „Co je důležité, je očím neviditelné,“ opakoval malý princ….

Krásná pasáž z knihy Anthonyho de Saint - Exupéry – Malý princ … krásná a pravdivá, ve všech ohledech. Platí i u zcela praktických záležitostí, jako jsou stavby, nebo rekonstrukce našich domů. Každý praktik potvrdí, že to nejdůležitější neuvidíte na první pohled. Pod krásným obalem se může skrývat cokoliv…a v případě stavby rodinného domu je důležité víc, než kde jinde, se ptát: Co se skrývá pod fasádou a uvnitř objektu, kde budu žít já a mí nejbližší?

Tak třeba takové izolace…to slovo zní tak abstraktně, že? Izolace…většina z nás ví, že je jich mnoho druhů a že pro správné fungování domu jsou obrovsky důležité. Každý chce, aby se v domě v zimě drželo teplo, v létě zase abychom se v něm spíše zchladili před venkovním horkem … Izolace jsou pokládány minimálně po celé ploše střechy, izolujeme stropy, často i celý plášť budovy. Je to jedna z věcí, které jsou velmi podstatné pro budoucí fungování domu, pro jeho energetickou úspornost, a přitom po dokončení stavby jsou našim očím úplně skryté … tedy alespoň ty kvalitně provedené.

Takže zásadní otázka: Jaké izolace zvolit pro stavbu mého domu? Pokud chci, aby byl nejen hezký, ale abych měl i jistotu, že bude: FUNKČNÍ, ÚSPORNÝ, EKOLOGICKÝ a já i s rodinou se v něm budu cítit ZDRAVĚ, potom je tu jediná možnost a to: izolovat přírodní izolací, ideálně z konopného, nebo lněného vlákna.

Co tím získám? Především jistotu, že jsem použil materiál, který je naprosto jedinečný svými vlastnostmi, ať už jde o zajištění tepelné nebo klimatické pohody a o schopnosti pracovat s vlhkostí. Užitné vlastnosti těchto úžasných izolačních desek si v ničem nezadají s vlastnostmi běžných izolací (minerální, skelné vaty…atd.), naopak je v mnohých ohledech převyšují – např. ve schopnosti akumulovat teplo. Nejsou náchylné k plísním. Protože se jedná o difúzně otevřený materiál, budu mít jistotu, že můj dům bude „dýchat“ a že jsem sobě i svým dětem poskytl zdravé prostředí k životu.

A přitom se nejedná o úplnou novinku. Dnešní konopné a lněné izolace jsou sice sofistikovanější a jsou vyráběny za použití moderních technologií, ale těmito materiály se izolovalo už od pradávna. Už naši předci je uměli v oblasti stavebnictví moudře a efektivně používat – vzpomeňte na staré roubenky, nebo typické hrázděné stavby, které se dodnes dochovaly jako architektonické skvosty v sousedním Rakousku i Německu. Naši předkové sice neměli certifikáty ETA, ověření shody výrobku a mnoho dalších osvědčení jako máme dnes, ale zase spoléhali na dlouholeté zkušenosti předávané z generace na generaci.

A kruh se uzavírá … co je důležité, je očím neviditelné…a přesto to dokáže vracet do lidských obydlí zdraví, pohodu a spokojenost.Odeslat dotaz

Formulář nebyl odeslán

Musíte zadat kontaktní informace (telefon nebo email)
Poté formulář odešlete znovu.

© 2015 iChoice spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena. Powered by iChoice ipStore.